ANUNȚ Plan Urbanistic Zonal CONSTRUIRE LOCUINTE PARTER, IMPREJMUIRE TEREN şi ACCES UTILITATI, SAT SCHIT ORASENI, COMUNA CRISTESTI,

Data anunţului : 11.06.2024

ETAPA 1 – INTENŢIE DE ELABORARE PLAN URBANISTIC ZONAL

Primaria Comunei Cristești, Jud. Botoșani, anunţă publicul, autorităţile interesate şi proprietarii terenurilor din zona despre intenţia realizării unui Plan Urbanistic Zonal CONSTRUIRE LOCUINTE PARTER, IMPREJMUIRE TEREN şi ACCES UTILITATI, SAT SCHIT ORASENI, COMUNA CRISTESTI, JUDEȚUL BOTOȘANI” LOCALITATEA SCHIT ORASENI, COMUNA CRISTESTI, JUDETUL BOTOSANI P.C. nr. 403/1/9 C.F. 53222., beneficiat Catană Margareta cu domiciliul în sat Vorona, comuna Vorona jud.Botoșani, cu drept de proprietate asupra terenului în suprafaţă de 1000 mp, situat pe teritoriul administrativ al localității Cristești, comuna Cristești, identificat prin CF nr.53222, nr. cad. 53222; parcela cadastrale 403/1/9.

Cei interesaţi vor trimite la Primăria Comunei Cristești observaţii, comentarii sau semnalări cu privire la intenţia de elaborare PUZ în termen de 15 de zile calendaristice de la data prezentului anunţ. Răspunsul la observaţiile transmise va fi comunicat publicului în max. 15 zile de la data încheierii perioadei stabilite pentru consultarea și informarea publicului prin:

AFIŞAREA PE PAGINA DE INTERNET A PRIMĂRIEI

Persoanele responsabile cu informarea şi consultarea publicului sunt:

Bogdan Marciuc – insp. responsabil cu activitatea de urbanism

Contact : [email protected]