Elevii din Cristesti au participat la un marș al păcii – FOTO, VIDEO

Elevii din cadrul Consiliului Elevilor Cristesti au participat vineri la un mars al pacii pe pamant de la Scoala Gimnaliaza Nr.1 Cristesti si pana la sediul Primariei Cristesti.

Avand ca tema ”Este lumea noastra, sa actionam impreuna”, in cadrul ”Saptamanii Educatiei Globale”, sub indrumarea prof. Bălăniuc Irina, prof. Grigoruță Valentina, prof. Nemțoiu Oana, prof. Roșu Alina si a directorului Scolii Gimnaziale Nr. 1 Cristesti, prof. Bogdan Ciobanu, elevii au mers pe jos de la scoala pana la sediul primariei. Pe tot traseul acestia au impartit baloane, lanturi de hartie si porumbei cu mesaje de pace.

La sediul Primariei, elevii au fost intampinati de domnul viceprimar Liviu Stanuc. Inainte de intra in primarie, elevii au inaltat spre cer un porumbel, acesta avand atasat un mesaj de pace.

default