Biblioteca Comunală Cristești

BIBLIOTECA COMUNALA CRISTESTI,JUDETUL BOTOSANI, functioneaza in cadrul CENTRULUI CULTURAL „THEODOR KRISTESKU„  la etajul cladirii ,din anul 2021.

Biblioteca comunala are in dotare un numar de 10.955 de volume din toate domeniile. In fiecare an Biblioteca achizitioneaza carti noi, care sunt puse la dispozitia publicului,atat copii cat si adulti.

De asemena Biblioteca este dotata cu un numar de 8 calculatoare noi, complet echipate si conectate la internet, videoproiector, ecran de proiectie, scaner, imprimanta, achizitionate din bugetul Primariei Cristesti, fiind puse la dispozitia utilizatorilor din comuna.

In Biblioteca se desfasoara activitati culturale, pentru a marca diferite momente din istoria si cultura nationala, cat si cu specific local, majoritatea in colaborare si parteneriat cu institutiile de invatamant din comuna, cat si cu alte institutii.

De buna desfasurare a activitatilor in Biblioteca se ocupa  de peste 30 de ani bibliotecarul comunal, Anisoara Tunsu.

VA INVITAM SI VA ASTEPTAM CU DRAG IN BIBLIOTECA!