CONCURS: Elevii din Oneaga intra in doua COMPETITII NATIONALE la scrabble!

În perioada 14 -17 aprilie vor avea loc la Complex Europa Botoșani doua Competitii Naționale de scrabble. În primele doua zile circa 20 se perechi din toată tara se vor întrece pentru titlul național la 3 categorii : prichindei, cadeti și juniori.

Sambata și duminica se desfășoară etapa 1 a campionatului național individual de scrabble de a asemenea pe cele 3 categorii aici vor participa peste 40 de copii din mai multe localități ale tarii București, Iași, Timișoara , Tg. Frumos si Botosani.

Vor avea loc doua festivitati de premiere:
– vineri 15 aprilie ora 18:30 pentru competiția de perechi
– duminica 17 aprilie ora 13 pentru campionatul național individual unde se vor acorda diplome , cupe , medalii pentru fiecare categorie în parte.

Din Satul Oneaga, comuna Cristesti, vor participa 21 de copii : 6 prichindei , 13 cadeti și 2 juniori.

Competiția este organizata cu sprijinul Federației Romane de Scrabble , Universitatea Cluj , Primăria comunei Cristesti, Scoala Gimnaziala Nr. 1 Cristesti si Scoala Gimnaziala nr 2 Oneaga.