PROIECT – Construire si dotare dispensar uman in sat Schit – Oraseni

Avem vesti bune pentru locuitorii satului Schit-Oraseni! In urma demersurilor efectuate de PRIMARIA CRISTESI s-a aprobat prin Ordinul MDPA 173/10.02.2022 obiectivul de investitii “Construire si dotare dispensar uman, sat Schit – Oraseni, comuna Cristesti,judetul Botosani “, finantat de Compania Nationala de Investitii, in cadrul Programului Național de Construcții de Interes Public sau Social, Subprogramul „Unitati sanitare in mediul urban.

Dispensarul va fi construit langa Școala Primara nr. 3 din Schit-Oraseni si va include sala de asteptare, sala de consultatii, sali de tratament si spatii auxiliare pentru buna desfasurare a activitatilor medicale. Scopul construirii dispensarului langa scoala este de a oferi servicii medicale atat comunitatii, cat si elevilor.
Va prezentam imagini cu proiectul propus spre aprobare!