Campania ”Vreau înapoi în clasa mea! #prezent” a ajuns la Cristesti! FOTO

Președintele OFA UGIR Bucuresti, Alina Novac, a avut o deplasare la Școala Gimnazială nr 1 din Comuna Cristești, județul Botoșani, în vederea susținerii activităților din cadrul campaniei de conștientizare dedicată copiilor și adulților din medii defavorizate pentru susținerea reîntoarcerii în mediul educațional cu respectarea măsurilor de protecție împotriva valului pandemic COVID-19.
Alături de Directorul Scolii Gimnaziale nr 1, Bogdan Constantin Ciobanu, cu susținerea domnului primar al comunei Cristești, Ionel Lucian Borfotină, și a domnului viceprimar, Liviu Stănuc, Alina Novac a pus pe băncile școlarilor acoperitoarele faciale pentru începerea noului an școlar.
Astfel 700 de elevi și 70 de cadre didactice din comuna Cristești sunt încurajate să se întoarcă în sălile de clasă cu respectarea măsurilor de prevenire și protecție practicabile în vederea minimizării riscurilor de răspândire și infectare.