FINALIZAT – Reabilitare, modernizare, dotare Scoala Primară Nr. 1 Cristesti

Cu deosebita bucurie va anuntam ca am efectuat receptia lucrarilor la proiectul “Reabilitare, modernizare și dotare Școala Primară nr.1 Cristești, comuna Cristești, județul Botoșani în vederea autorizației sanitare de funcționare”, cu valoarea totala de 829.926 lei.

Pe scurt, scoala din Ghilanesti este ca noua, cu toate conditiile necesare pentru elevii nostri. Dupa cum ati vazut am facut si un teren de sport cu gazon artificial, lucrarile fiind efectuate din bugetul Primariei Cristesti.

Pe viitor vrem ca in fata scolii sa facem un loc de joaca pentru cei mici, dar si un parculet! Felicitări toturor celor ce au muncit la aceste proiecte, dar și constructorilor pentru calitate și promptitudine.

Primar – Ionel Lucian BORFOTINĂ